(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vw multivan (Nr 4831436)

vw multivan

Marka i model:

volkswagen multivan

Waga w kg (łączna):

2350.00

Budżet zlecenia [€]:

660

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1500.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 12 wrz 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

Od 1 paź 2019 do 31 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.