(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-01 16:23

Vw passat

(Nr 2249610)
Vw passat

Marka i model:

Vw

Waga w kg (łączna):

1516.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1082.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bournemouth, BH1 3RJ, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny