(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-03 20:41

VW Passat (Nr 2254221)

Marka i model:

VW Passat

Waga w kg (łączna):

1618.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 829.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Fröbelstraße 15, Kolonia, 50823, Niemcy

4 sty 2018

Adres i termin dostawy

Poznańska 34, Góra, 56-200, Polska

7 sty 2018