(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vw passat (Nr 3065802)

Vw passat

Marka i model:

Vw Passat

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 470.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Schwanstetten

7 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Gryfów Śląski

9 sie 2018


Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.