(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Passat (Nr 5324918)

VW Passat

Marka i model:

VW Passat

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 35.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bytom

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.