(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Passat (Nr 5388358)

VW Passat

Marka i model:

VW Passat

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 225.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 5 lis 2019 do 6 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Sögel

Od 6 lis 2019 do 8 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.