(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Passat (Nr 5457846)

VW Passat

Marka i model:

VW Passat

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2155.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Galway, Loughrea

Od 18 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

Od 22 lis 2019 do 14 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.