VW Passat (Nr 5663127)

VW Passat

Marka i model:

Volkswagen passat

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [€]:

850000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

500

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Filipiny, Metro Manila, Manila

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ukraina, Obwód Odeski, Odessa

28 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.