VW Passat (Nr 5688622)

VW Passat

Marka i model:

VW Passat

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2052.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

16 lut 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

Od 21 lut 2020 do 24 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.