(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vw Passat (Nr 5756302)

Marka i model:

Vw passat

Waga w kg (łączna):

1425

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 499.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Baden-Württemberg, Freiburg Im Breisgau

Od 21 sty 2020 do 25 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hamm

Od 21 sty 2020 do 26 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.