(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 22:04

VW PASSAT B6 COMBI

(Nr 2639664)
VW PASSAT B6 COMBI

Marka i model:

Vw passat B6

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2495.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Newry, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubartów, 21-100, Polska

Termin elastyczny