(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 19:56

VW Passat kombi

(Nr 2402424)
VW Passat kombi

Marka i model:

Passat B6 Kombi

Waga w kg (łączna):

1520.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1027.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kolonia, 50667-51149, Niemcy

Od 28 lut 2018 do 11 mar 2018

Adres i termin dostawy

Jastrzębie-Zdrój, Polska

Od 1 mar 2018 do 11 mar 2018