(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 22:14

vw passat sedan

(Nr 2160843)
vw passat sedan

Marka i model:

vw passat 2001r sedan

Waga w kg (łączna):

10900.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Leicester, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowa Ruda, 57-400, Polska

Termin elastyczny