(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-30 18:18

Vw Passat sedan

(Nr 2248341)
Vw Passat sedan

Marka i model:

Vw Passat, 2003 rok sedan

Waga w kg (łączna):

1250.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 173.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Zgorzelec, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny