Vw passat sedan (Nr 6144680)

Marka i model:

Vw passat

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2297.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Gb Tailoring

Od 13 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 4 lip 2020 do 11 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.