(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 00:43

Vw Passat variant i 2 osoby

(Nr 2252358)
Vw Passat variant  i 2 osoby

Marka i model:

Vw

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 594.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Hanower, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny