(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 14:07

VW Polo

(Nr 2159781)
VW Polo

Marka i model:

VW Polo

Waga w kg (łączna):

1232.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1098.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Gliwice, Polska

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Almere, Holandia

8 sty 2018