(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Polo (Nr 4309549)

VW Polo

Marka i model:

VW Polo 1.4

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1018.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Østfold, Fredrikstad

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Koleczkowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.