(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Polo (Nr 5856974)

VW Polo

Marka i model:

VW Polo

Waga w kg (łączna):

1088

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 908.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Leipheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Boruszowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.