(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VW Polo (Nr 6152007)

VW Polo

Marka i model:

VW Polo

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1499.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Stegna

Od 13 lip 2020 do 26 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Harwich

Od 25 lip 2020 do 28 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.