(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VW Polo (Nr 6174438)

VW Polo

Marka i model:

VW Polo

Waga w kg (łączna):

23

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3373.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Spielberg

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Béni Mellal-Khénifra, Agadir Bouachiba ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ ⴱⵓⵄⵛⵉⴱⴰ أگادير بوعشيبة

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.