(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Polo 9n3 (Nr 5268770)

Marka i model:

VW POLO 9n3

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 319.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

17 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Pobiedziska

17 paź 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.