(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-04-03 12:14

VW Rettungswagen NA

(Nr 2541636)
VW Rettungswagen NA

Marka i model:

VW Rettungswagen NA

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 692.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Sankt Oswald-Riedlhütte, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bad Fallingbostel, 29683, Niemcy

Termin elastyczny