(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW T 5 (Nr 3701157)

VW T 5

Marka i model:

vw transporter T 5

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 404.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Złotoryja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.