(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vw t2 (Nr 5035202)

Vw t2

Marka i model:

Volkswagen t2 kombi

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Chile, V Región De Valparaíso, Vina Del Mar

26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

13 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.