(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW T2 (Nr 5117786)

VW T2

Marka i model:

Volkswagen T2

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2551.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Schwanewede

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.