(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VW T3 (Nr 5256490)

VW T3

Marka i model:

VW T3

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

20 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.