(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW T3 (Nr 6095606)

Marka i model:

VW T3

Waga w kg (łączna):

1650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 484.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Bielice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Łukowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.