(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VW T3 California (Nr 6443507)

Waga Sztuk:
VW T3 California
Długość
459 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
210 cm
ok. 1700 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1700 kg
Dystans 5019 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 24 sie 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.