(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 10:15

vw t4 (Nr 3004668)

vw t4

Marka i model:

vw t4

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 114.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Połaniec, 28-230, Polska

Termin elastyczny