VW T5 (Nr 5766822)

VW T5

Marka i model:

Volkswagen T5 California

Waga w kg (łączna):

3200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2568.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Erfurt

3 sie 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

10 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.