(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW T5 Transporter (Nr 5667355)

VW T5 Transporter

Marka i model:

VW T5 Transporter

Waga w kg (łączna):

1860.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1528.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Ratyzbona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.