(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 21:51

Vw T5 uszkodzony silnik

(Nr 2168337)
Vw T5 uszkodzony silnik

Marka i model:

Vw t5

Waga w kg (łączna):

1910.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1092.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Landskronavägen, Helsingborg, 25270, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jawiszowice, 32-626, Polska

Termin elastyczny