(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 09:53

VW Tiguan

(Nr 2115669)
VW Tiguan

Marka i model:

VW Tiguan

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 843.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hankensbüttel, 29386, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wieliczka, 32-020, Polska

13 lis 2017