(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VW Tiguan (Nr 6165103)

VW Tiguan

Marka i model:

Vw Tiguan

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2246.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Neustadt An Der Weinstraße

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

29 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.