VW Tiguan (Nr 6466941)

VW Tiguan

Marka i model:

VW Tiguan

Waga w kg (łączna):

1736

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2816.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Leonberg

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Algieria, Algier, Sayyidiyah, Hawiga District, Kirkuk Province, Irak

30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.