(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Tiguan 2.0 TDI (Nr 5591407)

Marka i model:

VW Tiguan 2.0 TDI

Waga w kg (łączna):

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 275.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Uelzen

Od 13 gru 2019 do 20 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Emsdetten

Od 13 gru 2019 do 20 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.