(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 21:35

VW Tiguan 4MOTION

(Nr 2639596)

Marka i model:

VW Tiguan 2.0TDI 4MOTION

Waga w kg (łączna):

1650.00

Dystans: 1155.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Brühl, 50321, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brzesko, 32-800, Polska

Termin elastyczny