(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 14:03

VW TOUAREG

(Nr 2646868)
VW TOUAREG

Marka i model:

VW TOUAREG

Waga w kg (łączna):

2300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1530.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Montreux, Szwajcaria

Od 3 maj 2018 do 4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Od 5 maj 2018 do 9 maj 2018