(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Touran (Nr 5867738)

VW Touran

Marka i model:

VW Touran

Waga w kg (łączna):

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1063.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Stadtmitte

Od 20 lut 2020 do 21 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.