(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wał Cambridge (Nr 4502169)

Marka i model:

Wał Cambridge 3 m

Długość [m]:

1.0

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

850.00

Dystans: 986.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Kutno

Od 6 cze 2019 do 8 cze 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Netphen

Od 7 cze 2019 do 11 cze 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych z reguły bywa transportem o dużych gabarytach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Pokaźne maszyny uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą swobodnie przemieszczać się po polskich trasach, bo ich wymiar przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Komplikację stanowić może także napór osi maszyn rolniczych, jaki przewyższa zasady dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z przyczepy typu semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać odpowiednio przystosowanymi lawetami, które podołają przetransportować urządzenia rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przerasta dozwolone reguły gabarytami lub wagą, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Cena przewozu ciągnika uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo termin transportu.