(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Wał - odkuwka stalowa - 2t wagi, 3m długości. (Nr 6708790)

Wał - odkuwka stalowa - 2t wagi, 3m długości.

Długość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

2

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

luzem

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 408.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Zdzieszowice

Od 25 lis 2020 do 14 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 15 gru 2020 do 23 gru 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przetransportowania mały ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zagospodarowania dużej płaszczyzny, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przewyższa 3,5 t. i inne pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Powinno się także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Istotna bywa także informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Kluczowy jest również czas wykonania usługi.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.