(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-24 10:12

wanna do Szwecji , w drugą stronę naświetlarka i komoda (Nr 2744052)

Długość [m]:

0.85

Szerokość [m]:

0.65

Wysokość [m]:

2.20

Waga w kg (łączna):

250.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 572.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zajęcia dużej przestrzeni, wtedy wybranie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których waga przewyższa 3,5 t. i pozostałe pojazdy spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka oraz furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i wymiary. Warto także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, warto opisać ładunek. Kluczowa bywa także informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy przykładowo załadunek i wyładunek. Kluczowy może być także termin realizacji transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Goteborg, Szwecja

Od 4 cze 2018 do 9 cze 2018

Adres i termin dostawy

Trzebiatów, 72-320, Polska

Od 4 cze 2018 do 11 cze 2018