(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 08:21

Warszawa 223

(Nr 2636680)

Marka i model:

Warszawa 223

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 30.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Instalatorów, Warszawa, 02-237, Polska

29 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Poprzeczna, Długa Szlachecka, Polska

Termin elastyczny