(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 17:04

WAŻNE :mercedes c220 cdi 2002 avantgarde

(Nr 2162226)
WAŻNE :mercedes c220 cdi 2002 avantgarde

Marka i model:

Mercedes c classa

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1608.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Londyn, HA4 0PF, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny