Weimaraner puppy (Nr 7571907)

Weimaraner puppy
Waga
Sztuk
Weimaraner puppy
16 kg
1
Łączna waga:
16 kg
Dystans
2321 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Umbria, Perugia

Od 10 maj 2021 do 14 maj 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 10 maj 2021 do 14 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.