(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Widłokrokodyl (Nr 4360733)

Marka i model:

Widłokrokodyl

Długość [m]:

1.15

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 567.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Freudenburg

Od 13 maj 2019 do 15 maj 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Zeven

Od 15 maj 2019 do 17 maj 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych prawie zawsze jest przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie przemieszczać się po drogach, bowiem ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Utrudnienie stanowić może dodatkowo nacisk osi maszyn uprawnych, który przerasta normy możliwe dla większej części dróg.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko używa się przyczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych mają prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie są w stanie przetransportować maszyny rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przewyższa dozwolone standardy rozmiarem lub ciężarem, potrzebne będzie otrzymanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Cena transportu pojazdu uprawnego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być dodatkowo czas przewozu.