(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2019-05-10 13:18

Widłokrokodyl (Nr 4360733)

Marka i model:

Widłokrokodyl

Długość [m]:

1.15

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 567.00 km

Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych prawie zawsze jest przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie przemieszczać się po drogach, bowiem ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Utrudnienie stanowić może dodatkowo nacisk osi maszyn uprawnych, który przerasta normy możliwe dla większej części dróg.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko używa się przyczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych mają prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie są w stanie przetransportować maszyny rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przewyższa dozwolone standardy rozmiarem lub ciężarem, potrzebne będzie otrzymanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Cena transportu pojazdu uprawnego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być dodatkowo czas przewozu.

Adres i termin nadania

Freudenburg, 57258, Niemcy

Od 13 maj 2019 do 15 maj 2019

Adres i termin dostawy

Zeven, 27404, Niemcy

Od 15 maj 2019 do 17 maj 2019