(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-06-27 12:50

wiewiorka

(Nr 1874063)
wiewiorka

Waga w kg:

5.00

Dystans: 464.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 .

    Nie licząc paszportu wymaganerównież dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymaganerównież takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Szaflary, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Głogów, Polska

Termin elastyczny