(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2016-12-01 16:22

Wine

(Nr 1483992)
Wine

Długość [m]:

0,9

Szerokość [m]:

0,3

Wysokość [m]:

0,5

Waga w kg:

60.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Fragile

Opakowanie ładunku:

Pallet with boxes of wine

Budżet zlecenia [€]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3047.90 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych lub łamliwych trzeba z wyprzedzeniem pomyśleć o możliwości zabezpieczenia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku należy wypełnić miękkimi fragmentami zabezpieczającymi. Szkło najlepiej owinąć w folię stretch – głównie swoje zainteresowanie trzeba poświęcić elementom ze szkła oraz pamiętać, żeby wypełnić wolne przestrzenie w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia szkła folią, zasadnicze jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

    Gdy przewozimy duże ze szkła przedmioty takie jak: szyby, to powinno się zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak również przed popękaniem. Łatwo tłukący się przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym napisem.

    Nieduże szklane przedmioty przykładowo kieliszki, butelki warto owinąć starymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Następnie układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Podobną techniką układamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, przykładowo lampy lub monitory, można użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, jak np. swetry oraz szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, wielkości, trasy oraz daty realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeśli wymagamy użycia profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli zależy nam na tym, aby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na Clicktrans.pl transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt niecałe 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 złotych.

Adres i termin nadania

Portugal, Povoa de Varzim, 4490-091, Gomes de Amorim, 2217

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugal, Lebork, 84-300, Starojmieska , 31

Termin elastyczny