(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-11-16 13:42

Wino

(Nr 2159730)
Wino

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

120

Waga w kg (łączna):

600.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Paleta euro

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1874.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych lub łamliwych trzeba wcześniej rozpatrzeć możliwość ochronienia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki warto wypełnić elastycznymi elementami osłaniającymi. Przedmiot najlepiej zawinąć w folię stretch – szczególnie uwagę powinno się poświęcić elementom delikatnym oraz dodatkowo należy wypełnić puste miejsca w pudle, żeby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia rzeczy folią, istotne jest również otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Jeśli transportujemy duże tłukące się elementy na przykład szyby, to warto osłonić je zarówno przed rozbiciem jak i przed popękaniem. Szklany element owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle i drukowanymi literami notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z tym samym komunikatem.

    Mniejsze szklane przedmioty przykładowo szklanki, butelki należy owinąć starymi kartkami z magazynów lub papierem. Następnie układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Podobną metodą pakujemy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, takich jak lampy czy monitory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, takie jak bluzki oraz szmatki.

    Koszt przewozu elementów delikatnych zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania oraz daty przewiezienia przesyłki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Np., na Clicktrans.pl transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 PLN. Za transport lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 złotych.

Adres i termin nadania

Castiglione del Lago, 06061, Włochy

Od 30 lis 2017 do 1 gru 2017

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny